Poprzedni temat «» Następny temat
Steven Seagal
Autor Wiadomość
bruder11 

Wysłany: 2008-01-20, 13:45   Steven Seagal

------------------------------------------------------

Opis

miejsce urodzenia: Lansing, Michigan, USA
data urodzenia: 1951-04-10
stan cywilny: trzykrotnie żonaty: 1. Miyako Fujitani (1975 - 1986, rozwód), 2 dzieci: Kentaro Seagal (ur. 1976) i Ayako Fujitani (ur. 1979); 2. Adrienne La Russa (1984 - 1984, małżeństwo anulowano); 3. Kelly LeBrock (05.09.1987 - 1996, rozwód), 3 dzieci: Annaliza, Dominick i Arissa

Steven Seagal jest jednym z najpopularniejszych aktorów kina akcji. Jako siedmiolatek, Seagal obejrzał pokazową walkę karate. Był zachwycony umiejętnościami zawodników i sam postanowił zająć się sztukami walki. Szybko jednak prześcignął swoich nauczycieli. Stwierdził, że w Stanach nie ma już, czego szukać, po dziesięciu latach Seagal wyjechał do Japonii. Tu, poza aikido, opanował również kendo i karate. W końcu, jako pierwszy biały, założył własną szkołę sztuk walk. Po kilkunastu latach spędzonych w Kraju Kwitnącej Wiśni Seagal opuścił ten piękny kraj. Pierwsze jego spotkanie z filmem miało miejsce w 1982r., przy opracowywaniu choreografi walk do filmu Johna Frankenheimera pt. "Wyzwanie". Sam trafił do filmu dzięki Michaelowi Ovitzowi, szefowi agencji aktorskiej Creative Artists Agency. Doprowadził on do spotkania z szefami wytwórni Warner Brothers, na którym to Seagal urządził pokaz swych umiejętności. "Nico" był debiutem aktorskim Seagala -film uplasował się w pierwszej dziesiątce najbardziej kasowych filmów roku. Seagal idąc za ciosem, nakręcił jeszcze kilka filmów takich jak "Wygrać ze śmiercią", "Szukając sprawiedliwości", co szybko dało mu status gwiazdy. "Liberator" z 1994r. przyniósł 80 mln dolarów zysku. "Na zabójczej ziemi" wyreżyserował już sam Seagal.

---------------------------------------------------------

Wygrać ze śmiercią. nico i liberatory to wg Mnie najlepsze filmy Stevena Seagala

seba1978 

Ulubiony film: Transformers

Wysłany: 2008-01-20, 16:56   

Oooooooo bardzo lubię filmy z nim w roli głównej i to chyba wszystkie choć ten kręcony w Polsce nie był tak dobry 8/10 :ok:

Kaszubski 

Ulubiony film: Skazani na Shawshank (1994)

Wysłany: 2008-01-20, 17:00   

Steven Seagal i "Liberator" :super:
Nic dodać nic ująć wspaniały aktor, choć większość filmów z nim w roli głównej nie odnośni jakiś dużych sukcesów...

Mr. Brown 
Bad motherfucker

Wysłany: 2008-09-06, 01:39   

kiedy mialem 13/14 lat byl moim idolem. heh

tolek908 

Wysłany: 2008-09-07, 14:09   

Jak dla mnie łamacz rąk i ogólnie fajny styl walki prezentuje w filmach. Konkretne kino akcji z nim w roli głównej :ras:

mychu 

Wysłany: 2009-08-02, 16:32   

A ja nie lubie jego filmów. Ciągle bijatyki i nic więcej. :P Szczerze wole w Mortal kombat pograć. Ewentualnie obejrzeć Bruce Lee :)
Nie dziwie się , że te filmy nie odnoszą sukcesów - dla mnie każdy jest taki sam :D

Odpowiedz do tematu